Pierwsze szkolenie z serii dla radnych i włodarzy już za nami!

26 kwietnia 2024 r., w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń skierowane do nowo wybranych włodarzy, radnych oraz pracowników samorządowych. Organizowane przez Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego spotkanie, pt. “Zakończenie i rozpoczęcie kadencji w samorządzie”, przyciągnęło wielu zainteresowanych, którzy mieli okazję zgłębić kluczowe aspekty prawne i proceduralne związane z przejmowaniem obowiązków samorządowych.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z procedurami kończenia i rozpoczynania kadencji, organizacją pierwszej sesji nowego samorządu, a także prawidłowym działaniem pracowników obsługujących organy uchwałodawcze. Omówione zostały także kwestie składania oświadczeń majątkowych oraz najnowsze orzecznictwo dotyczące diet radnych. Wiedzę praktyczną przekazywała Joanna Martyniuk-Placha, doświadczona radca prawny i ekspert w dziedzinie prawa samorządowego.

Zachęcamy do udziału w kolejnym szkoleniu pt. VADEMECUM RADNEGO, które odbędzie się 8 maja 2024 r. w Świebodzńskim Domu Kultury. Tym razem tematem przewodnim będzie “Gospodarka finansowa JST od roku 2024”.