Przedstawiciele w komitetach i radach

Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego posiada swoich przedstawicieli w różnych ciałach (zespołach, komisjach, komitetach, kapitułach) funkcjonujących przy Wojewodzie Lubuskim, Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego i Sejmiku Województwa Lubuskiego. Szeroka reprezentacja pozwala na bieżące i aktywne odnoszenie się do spraw i decyzji podejmowanych na szczeblu samorządu województwa i szczeblu rządowym, mających realne przełożenie na jakość i zakres funkcjonowania lubuskiego samorządu gminnego.

Przedstawiciele w komitetach i radach przy Marszałku Województwa Lubuskiego:

1. Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020:

  • Wadim Tyszkiewicz – Prezydent Nowej Soli, Przedstawiciel gmin miejskich
  • Bartłomiej Bartczak – Burmistrz Miasta Gubina, Zastępca Przedstawiciela gmin miejskich
  • Piotr Iwanus – Burmistrz Czerwieńska – Przedstawiciel gmin miejsko-wiejskich
  • Marek Cebula – Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Zastępca Przedstawiciela gmin miejsko-wiejskich
  • Zbigniew Woch – Wójt Gminy Skąpe, Przedstawiciel gmin wiejskich
  • Marek Iwlew – Wójt Gminy Trzebiel, Zastępca Przedstawiciela gmin wiejskich
  • Natalia Walewska-Wojciechowska, Dyrektor Biura ZGWL
  • Jacek Wójcicki – Prezydent Gorzowa Wlkp., Przedstawiciel Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wlkp.
  • Iwona Olek – Zastępca Przedstawiciela Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wlkp.
  • Janusz Kubicki – Prezydent Zielonej Góry – Przedstawiciel Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielonej Góry
  • Krzysztof Kaliszuk – Wiceprezydent Zielonej Góry – Zastępca Przedstawiciela Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielonej Góry

 

Więcej na temat zasad funkcjonowania Komitetu Monitorującego RPO Lubuskie 2020 – TUTAJ

 

2. Lubuska Rada Innowacji:

  • Wadim Tyszkiewicz – Prezydent Nowej Soli

3. Rada Rozwoju Województwa Lubuskiego:

  • Wadim Tyszkiewicz – Prezdyent Nowej Soli

4. Lubuska Rada Zdrowia:

  • Józef Rubacha – Burmistrz Szprotawy

5. Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej:

  • Małgorzata Sendecka – Burmistrz Małomic – Przedstawicel
  • Paweł Jagasek – Burmistrz Kożuchowa – Zastępca Przedstawiciela

6. Lubuska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (koordynacja: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze – więcej informacji TUTAJ):

  • Józef Rubacha – Burmistrz Szprotawy
  • Maciej Pietruszak – Burmistrz Drezdenka

7. Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

  • Bartłomiej Bartczak – Burmistrz Gubina
  • Krzysztof Kaliszuk – Zastępca Prezydenta Zielonej Góry

 

Przedstawiciele w zespołach przy Wojewodzie Lubuskim:

 

1. Zespół ds. Bezpieczeństwa Zdrowotnego oraz Wojewódzka Rada ds. Potrzeb Zdrowotnych

  • dr Andrzej Kunt – Burmistrz Kostrzyna nad Odrą

2. Zespół ds. Bezpieczeństwa Energetycznego

  • Bartłomiej Bartczak – Burmistrz Miasta Gubin

3. Zespół analizujący szanse i zagrożenia oraz potencajlne kierunki rozwoju obszarów wiejskich

  • Waldemar Górczyński – Wójt Gminy Pszczew, Skarbnik ZGWL

 

Przedstawiciele w kapituchał konkursowych przy Sejmiku Województwa Lubuskiego:

 

1. Kapituła konkursu “Olimp Lubuski”

  • Wiesław Czyczerski – Burmistrz Zbąszynka, w zastępstwie: Jan Makarewicz – Zastępca Burmistrza Zbąszynka

2. Kapituła konkursu “Lubuski Laur Oświaty”

  • Dariusz Jarociński – Wójt Gminy Maszewo
WYDARZENIA
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031