Szkolenie ONLINE
„Ochrona Sygnalistów w jednostkach samorządu terytorialnego”
Przepisy ustawy o ochronie sygnalistów z dnia 14 czerwca 2024 r. wejdą w życie już 25 września 2024 r. Ustawa nakłada na pracodawców w tym pracodawców z sektora publicznego szereg obowiązków związanych, m.in. z:
- utworzeniem wewnętrznych kanałów zgłaszania naruszeń prawa,
- opracowaniem procedury zgłoszeń wewnętrznych,
- przeprowadzaniem postępowań wyjaśniających oraz
- działaniami mającymi na celu ochronę sygnalistów.
Nowe regulacje nakładają na organy publiczne w tym organy jednostek samorządu terytorialnego także dodatkowe obowiązki związane z utworzeniem kanałów zgłoszeń zewnętrznych dla obywateli i procedur z tym związanych.
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z regulacjami dotyczącymi ochrony sygnalistów wynikającymi z ustawy o ochronie sygnalistów z 14 czerwca 2024 r.
Podczas szkolenia omówimy:
- Kim jest sygnalista i kiedy korzysta z ochrony;
- Sposoby zgłaszania informacji o naruszeniach prawa;
- Obowiązki pracodawcy podczas procesu wdrożeniowego;
- Zasady ochrony sygnalistów;
- Kwestie związane z ochroną danych osobowych;
- Kary i środki karne związane z naruszeniem ustawy;
- Obowiązki organów jednostek samorządu terytorialnego w zakresie przyjmowania i rozpatrywania zgłoszeń zewnętrznych.
Szkolenie poprowadzi:
Anna Gad – radczyni prawna z kancelarii ZIEMSKI&PARTNERS Kancelaria Prawna Kostrzewska, Kołodziejczak i Wspólnicy sp.k.
Zajmuje się doradztwem prawnym podmiotom gospodarczym, bankom, jednostkom samorządu terytorialnego oraz spółkom komunalnym w zakresie ich bieżącej działalności. Specjalizuje się w przygotowywaniu, negocjowaniu i opiniowaniu umów handlowych.
Zajmuje się indywidualnym i zbiorowym prawem pracy. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, prawa pracy oraz prawa rodzinnego. Prowadziła szkolenia i warsztaty m.in. z zakresu prawa cywilnego i prawa pracy w tym samorządowego prawa pracy. Pomaga przedsiębiorcom zgodnie z prawem, skutecznie i etycznie prowadzić ich business. Compliance Officer oraz Whistleblowing Officer.
FORMULARZ REJESTRACYJNY
Koszt udziału w szkoleniu online wynosi 150 zł/os. W przypadku więcej niż 1 osoby z gminy cena wynosi 100 zł/os.
Regulamin
Zgłoszenia dokonać można poprzez powyższy formularz. Po poprawnym wypełnieniu otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija dnia 18.09.2024 r.
Wniesienie rezygnacji z uczestnictwa w Seminarium po 18.09.2024 r. wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty w wysokości 50 zł. Brak rezygnacji i uczestnictwa wiążę się z pełną kwotą za seminarium.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy. Organizator zastrzega sobie również prawo do zmiany lub odwołania Forum z przyczyn niezależnych od Organizatora.